تبلیغات از تئوری تا عمل

تبلیغات از تئوری تا عمل

تبلیغات تجاری فرآیندی است که از مجموعه فعالیت های تولیدی و اقتصادی پشتیبانی می کند. آنچه که برای یک تبلیغ صحیح باید بدانیم، شامل مباحثی از قبیل؛ بازاریابی، روش های تولید، شناخت انواع رسانه ها، پژوهش و تحقیقات بازاریابی، بازارشناسی و ساختار گوناگون آگهی ها و سنجش نحوه تأثیرگذاری تبلیغات می باشد. درک صحیح و درست از مفهوم بازاریابی، اولین گام در جهت شناخت صحیح و جامع تبلیغات است. مفهومی که می توان آنرا ترکیبی از علم و هنر دانست که در عصر حاضر و با توجه به تحولات و تغییرات می‌تواند موجب بقای سازمان ها گردد.

همراهان گرامی، در این راستا گروه کلید بر آن شد، مجموعه‌ای باعنوان تبلیغات را ارائه دهد که راهنمای شما در این زمینه باشد، تا پایان این مجموعه با ما همراه باشید.

تعریف تبلیغات

تبلیغات، آمیخته ای است از صنعت و هنر، نیز وسیله ای برای اطلاع رسانی صحیح یا غلط. تبلیغات، صنعت و دانشی است گسترده که از علوم دیگر در آن بسیار یافت می شود؛ به عبارتی دیگر، تبلیغات، مجموعه ای از دانش های متفاوت است که توسط آن می توان مجموعه اطلاعاتی را به جامعه القاء کرد.

تبلیغات جادوی قرن بیستم است و بازاریابانی بدون تبلیغات، معنایی ندارد. تولیدات “به معنی اعم” زمانی می توانند سودآور باشند که مصرف کنندگان را در شعاعی وسیع تحت تأثیر خود قرار دهند و این امر ممکن نمی باشد، مگر با تبلیغات صحیح. در کتاب ها و متون مختلف، تعاریف متفاوتی از عنوان و مفهوم تبلیغات آمده است، که در تمامی آن تعاریف، اشتراکاتی وجود دارد؛ این اشتراکات عبارتند از:

  • تبلیغ، عبارت از یک ارتباط غیر شخصی است؛
  • می بایست برای آن پول پرداخت شود؛
  • از طریق رسانه های مختلف انجام می پذیرد؛
  • برای متقاعد ساختن یا تأثیر بر اذهان افراد صورت می پذیرد.

با توجه به تعاریف فوق، می توان تبلیغات را این گونه تعریف نمود:

تبلیغات عبارت است از ارتباط و معرفی غیر شخصی محصول یا خدمت از طریق حامل های مختلف، در مقابل دریافت وجه برای موسسات انتفاعی یا غیر انتفاعی، یا برای افرادی که به نحوی در پیام مشخص شده اند.

در زیر به برخی از اهداف تبلیغات اشاره می کنیم:

-اهداف اطلاع رسانی؛

-آگاه کردن مشتری از محصول جدید؛

-پیشنهاد استفاده جدید از محصول (موارد استفاده جدید یک کالا)؛

-آگاه نمودن مشتری در زمینه طرز کار محصول؛

-ایجاد تصویری مناسب از شرکت؛

-اهداف ترغیب مشتریان؛

-حفظ و جایگاه محصول در ذهن مشتریان

-تغییر و تصحیح ادارک مشتری نسبت به ویژگی های محصول؛

-و…

 

طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی شرکت خود را به گروه کلید بسپارید، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*