قانون توانگری

قانون توانگری

یکی از آرزوهای همه کسانی که دارای اندیشه‌ای توانگر هستند این است که بتوانند روی پای خود بایستند و از نظر مالی مستقل باشند. فقر یکی از ترس‌های نوع بشر است، و بسیاری از مردم با وجود توانگری بی‌نظیر عصر ما با تنگدستی دست به گریبانند.

به محض اینکه قدرت اندیشه توانگر را دریابید، پی می‌برید که امکان استقلال مالی آنقدرها هم دور نیست و تنها به دیگران تعلق ندارد و می‌تواند از آنِ شما نیز باشد!

عبارت «استقلال مالی» لزوماً برای همه معنایی یکسان ندارد. اساساً معنای استقلال مالی، آزادی مالی است. شاید استقلال مالی برای شخصی صرفاً شغلی قابل اتکا با درآمدی مناسب باشد که از طریق آن بتواند از عهده‌ٍ تعهدات مالی‌اش برآید و امور روزانه‌اش نیز بگذرد. اما شاید شخصی دیگر در مقیاس یک میلیونر بیندیشد. به هنگام پیشرفت مالی، مفاهیم و اندیشه‌هایی که درباره استقلال مالی دارید نیز می‌گسترند و طبیعتاً آرزومند آزادی مالی عظیم‌تر و افزون‌تری می‌شوید. از این رو، این آرزو که انسان بتواند روی پای خود بایستد و از نظر مالی مستقل باشد آرزویی الهی است که در فطرت عاطفی و عقلانی آدمی به ودیعه نهاده شده است تا موجب پیشرفت او در زندگی شود. آرزوی استقلال مالی، خواه برای یک درآمد هفتگی مناسب و خواه به اندازه یک میلیونر، آرزویی الهی است که نباید سرکوب شود، بلکه باید به صورتی سازنده عیان و بیان گردد. زیرا تنها در این صورت آدمی می‌تواند خرسندی و توفیقی را که خواست خداست تجربه کند.

نارضایی از وضع مالی کنونی، نخستین گام به سوی حصول استقلال مالی است. اگر نمی توانید امور را به همان صورتی که هستند بپذیرید- که اتفاقاً خیلی هم عالی است- این قدرت را دارید که از طریق اندیشه و عمل توانگر، این وضع را به چیزی بسیار بهتر و رضایت بخش‌تر بدل سازید. این نارضایی می‌تواند کلید استقلال مالی شما باشد، البته اگر جرأت کنید و آن را به کار ببرید.

بعد از این تصمیم گیری که در زندگی کمتر از بهترین را نپذیریم -یعنی رازِ دیگر استقلال مالی_ قانون تمرکز و حراست از اندیشه و مراقبت از عواطف قرار میگیرد. شاید افرادی را دیده باشید که برای مدتی توانگر می مانند اما ناگهان بنیادشان بر باد می‌رود و چنان اوضاع مالی‌شان خراب می‌شود که نمی‌توانند سر بلند کنند. اگر با دقت به یکایک این موارد بنگرید می‌بینید عواطف و گرایش‌ها و شیوه زندگی آن اشخاص به ناگاه پراکنده شده است. از این رو، توانایی قابل توجهی را که قبلاً برای توانگری داشتند از دست داده‌اند.

مادامی که زندگی شخصی و خانوادگی مردان موفقیت آمیز باشد کارشان نیز رو به راه است و توانگر می‌شوند. اما به محض بروز مشکلات زناشویی کارشان هم کساد می‌شود و از سکه می‌افتد. علت اصلی آن هم این است که عواطف آنها دچار پراکندگی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*