از حس بد به حس خوب

از حس بد به حس خوب

فوبی اجتماعی، ترس از افراد دیگر می باشد. این فوبی در هر دو جنس شایع است و هر دو را درگیر می کند، اما در میان مردان بیشتر دیده می شود. افرادی که دچار فوبی اجتماعی هستند، اغلب خجالتی می باشند و از اینکه در نظر دیگران احمق جلوه کنند هراس دارند. آن ها تمایل ندارند در موقعیت هایی قرار گیرند که افراد دیگر متوجه نگرانی آن ها شوند. اگر از صحبت کردن در جمع، بودن با افراد حاضر در جلسات یا اجتماعات گروهی، معرفی خود به دیگران، رفتن بر سر قرار، غذا خوردن در حضور دیگران، صحبت کردن در مهمانی ها هراس دارید، احتمالاً دچار فوبی اجتماعی هستید.

فوبی ساده، ترس از بعضی چیزهای خاص مثل ارتفاع، یک حیوان خاص، پرواز با هواپیما، خفگی، رعد و برق، رانندگی، تاریکی، فضاهای بسته، زنده به گور شدن، آسانسور، خون، کثیفی یا پل است.

هیچ چیز نمی تواند فراتر از این حقیقت باشد که فوبی ها ناراحت کننده هستند، اما نشانه ی بیماری های شدید روانی و یا یک شخصیت ضعیف نیستند. معمولاً می توان فوبی ها را به طور موثر و به سرعت درمان کرد، اما جالب است بدانید دانش علمی اندکی در مورد علل فوبی ها وجود دارد. فوبی های ساده بسیار شایع هستند. و اغلب برای اولین بار در دوران کودکی و طفولیت ظاهر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*