راهگشای فروش

راهگشای فروش

یکی از قدرتمندترین تکنیک‌هایی که توسط متقاعد کننده‌ترین فروشندگان به کار می‌رود، داستان‌گویی در مورد فروش است. داستان‌گویی در مورد فروش، هنر گنجاندن داستان های مختلف در هنگام عرضه و نمایش محصول است. این داستان ها گاهی اوقات خیالی، و گاهی اوقات مبتنی بر واقعیت‌اند، که در هر حال باید کوتاه و موجز باشند.
داستان‌های فروش وسیله‌ی مناسبی برای انتقال احساسات مثبت شما در مورد محصولتان محسوب می شود. با کمک کردن به مشتری –(که همان بار عاطفی‌ای را که شما در مورد محصولتان دارید، به محصول شما داشته باشد)- در واقع شرایط را مهیا می کنید تا تصمیم بگیرد که از شما خرید کند.
داستان گویی در زمینه‌ی فروش، ابزار قدرتمندی در فروش بوده، و یکی از مؤثرترین راه هایی است که عرضه و نمایش فروش را نافذ، به یاد ماندنی و قانع کننده می سازد.
برخی از محصولات به آسانی خود را عرضه می‌کنند، در حالی که همه‌ی محصولات چنین نیستند. به هر حال، مهم نیست که در حال فروش چه محصولی هستید، باید همیشه به دنبال راهی برای عرضه‌ی آن باشید.
هنگام برقراری ارتباط با یک مشتری بالقوه، اختلافات جزیی میان نوع کلماتی که انتخاب می کنید، می تواند پیام کلی‌ای را که دارید می فرستید، تغییر دهد. هر چه بهتر مشتری بالقوه و نیازها یا خواسته‌هایش را دریابید، بهتر خواهید توانست کلماتی را لابه لای صحبت‌هایی بگنجانید که به طور خاص معنی دار و قانع کننده هستند. و برای رابطه‌ای قانع کننده با مشتریان، باید از زبان و برخی الگوهای گفتاری استفاده کنید که برای آنان معنادار و مفهوم باشد.
یکی از موثرترین راه ها برای این که کلماتی که استفاده می‌کنید حتی قانع کننده تر از این نیز شود، این است که به آرامی آنها را بکشید. تکنیک به آرامی کلمات را گرفتن و سپس آنها را کشیدن، حالت آرامش بخش و آرام کننده‌ای دارد و به وضوح بر قدرت پیشنهادپذیری آنچه که دارید می‌گویید، می‌افزایید.
صحه‌گذاری، فرآیند اعتبار بخشیدن به هر گونه اطلاعاتی است که درباره‌ی مشتری، در قالب تجربیات خرید، موقعیت کاری، استانداردها، اهداف یا شیوه و سبکش دارید.
هنگامی که ضمن عرضه و نمایش فروشتان از داستان‌ها و کلمات قدرت استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که می خواهید تا جایی که ممکن است، پاسخ های «بله» تولید کنید.
در کنار داستان های فروش و کلمات قدرتتان، از همگامی تکنیک تصدیق و صحه گذاری، تکنیک قدرت افزوده‌ای که می‌تواند به شما کمک کند بیشتر «بله» بشنوید. می‌توانید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*