فروشنده حرفه ای

فروشنده حرفه ای

فروش، درک نیازهای مشتری، ارائه راه حل ها برای رفع این نیازها و کسب توافق با مشتری است تا در این فرآیند یک رابطه برد-برد ایجاد شود و مجدداً تکرار گردد. فروش هنر توانایی به ثمر رساندن کلیه تلاش های بازاریابی که به صورت ایجاد بازار، حفظ بازار یا افزایش سهم بازار متجلی می شود. فروش یکی از بخش های بازاریابی است و بدون آن بازاریابی بی نتیجه است. شما با پیروی از اصول و رویه های بلند مدت و نیز ارتقاء مهارت های شخصی، پایه های موفقیت در بازاریابی و فروش را بنیان می گذارید.

همراهان گرامی، در این راستا گروه کلید بر آن شد، مجموعه‌ای با عنوان مدیریت فروش و فروش حضوری را ارائه دهد که راهنمای شما در این زمینه باشد. تا پایان این مجموعه با ما همراه باشید.

فروشنده حرفه ای

بازاریاب یا فروشنده حرفه ای کسی است که هنر و دانش کافی برای توفیق در بازارهای رقابتی و پیچیده امروزی دارد. فروشندگان موفق دارای تحصیلات عالی یا آموزش های حرفه ای هستند که از طریق آن می تواند روابطی بلند مدت با مشتریان، ارزیابی نیازهای آنان و سازماندهی تلاش های شرکت برای حل مسأله های مشتری و تأمین نیازهای او، می کوشند روابطی محکم با او برقرار کنند.

اعتبار شغل فروشندگی در حال افزایش است. متخصصین فنی، دانش بازاریابی و فروش را فرا می گیرند تا به هردو جنبه فنی و فروش تسلط داشته باشند. رقابت باعث شده است تا تمام رشته های کسب و کار در زمینه پرورش فروشندگان حرفه ای و بازاریابان قوی سرمایه گذاری کنند. ایجاد رابطه قوی با مشتری یکی از شاخص های مهم ارزیابی فروشندگان موفق است که موجب حفظ، نگهداری و رشد دادن مشتری و نهایتاً سود آوری بلند مدت شرکت می شود. فروشندگان موفق با انجام معامله، مشتریان را فراموش نمی کنند، آنها می دانند و حود را مسئول پیگیری امور مشتریان در درون شرکت دانسته و پیوسته در کسب رضایت آنها می کوشند. فروشندگان حرفه ای به رئیس خود در درون شرکت گزارش داده و به رئیس خود در بازار(مشتری) هم گزارش می دهند.

فروشندگان حرفه ای با ایجاد و توسعه روابط بلند مدت با مشتریان اعتماد آنها را جلب کرده و با ارائه دلایل منطقی سعی می کنند، مشتریان را برای خرید متقاعد کنند و چنانچه مشتری از خرید رضایت داشته باشد مجدداً برای خرید ترغیب می شوند و چنانچه ناراضی باشد نه تنها خود خرید نمی کند بلکه نارضایتی خویش را به دیگران هم اعلام خواهد داشت و تبلیغ منفی می کند.

با مشتریان در تماس باشید، نظر آنان را در مورد شرکت، فروشندگان و محصولات جویا شوید. روابط صحیح دوستی، ارتباط شرکت و مشتریان را برای برد دو طرفه محکم می کند. در ایجاد و توسعه روابط تعاملی با مشتریان تلاش کنید و از به وجود آمدن روابط تقابلی بپرهیزید. مشتری درختی است که شما از ثمرات آن بهره مند می شوید، درختی که زیر سایه آن قرار دارید را قطع نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*