قوانین لومباردی

قوانین لومباردی

هرگز فریفته افسانه‌های موفقیت یک شبه نشوید. اغلب افرادی که یک شبه و در کمال راحتی به موفقیت دست یافته و ما به این سبب تقدیسشان می‌کنیم، در واقع از تمام انرژی خود برای دستیابی به پیروزی مایه گذاشته‌اند. اگر به سخنانشان با دقت گوش فرا دهید، معمولاً در می‌یابید که آن‌ها از جدیت و اراده‌ی خود برای دستیابی به یک هدف قابل توجه پرده بر می‌دارند. این مطلب بیانگر وضوح، روشنی، دقیق و نیروبخش بودن هدفی است که موفقیت آن‌ها را به نظر از پیش تعیین شده می‌نمایاند. آن‌ها از طریق سخت‌کوشی، تمرین و نظم به توانایی‌های خود ایمان و اعتماد پیدا می‌کنند. سخت‌کوشی و آموزش توام با نظم، سرمایه‌گذاری روی ساعت‌های بی‌شمار تمرین که به افزایش تبحر افراد منجر می‌شود، مهارت را از سطح یک آگاهی صرف به روشی برای زندگی شما مبدل می‌سازد.

برای اطمینان از سخت کوش بودن خود سه روش زیر را به کار ببندید:

نهایت نظم: سخت کوشی یعنی نظم. روی آموزش‌هایی تمرکز کنید که میزان خویشتن‌داری و کنترل بر رفتار را افزایش می‌دهد. نظم به شما کمک می‌کند تا از پس تصمیمات دشوار برآیید، بر میزان صبر و بردباری خود در برابر ناملایمات بیفزایید و علی‌رغم وجود فشار عصبی، اضطراب و ترس به کارتان ادامه دهید.

سرمایه‌گذاری روی استعدادهای فردی: در فرهنگ ما موفقیت‌هایی که بدون تلاش به دست آمده باشند، اغلب مورد ستایش و تمجید قرار می‌گیرند. از آن‌جایی که اغلب این موفقیت‌ها در اصل از راه کار و تلاش به دست آمده‌اند، بیهوده و غیر واقعی بودن چنین قصه‌هایی در مورد آن‌ها به اثبات می‌رسد.

از خودتان شروع کنید: برنامه فرساینده و طاقت فرسای لومباردی یک پیام برای بازیکنانش به همراه داشت. همه بازیکنان شاهد بودند که لومباردی بسیار بیشتر از آن‌ها در کار خود سعی و تلاش دارد و از این رو آن‌ها نیز انگیزه پیدا می‌کردند که تمام حمیّت و کوشش خود را مبذول دارند.

«هر چقدر سخت‌تر کار کنید، سخت‌تر تسلیم خواهید شد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*